postheadericon Tworzenie stron www

praca przy komputerzeNauka projektowania i wykonywania stron internetowych należy do bardziej zaawansowanych operacji informatycznych. Dla przyszłych twórców takich stron, grafików komputerowych oraz pozycjonerów prowadzone są specjalne kursy i szkolenia przygotowujące ich do wykonywania tych zawodów w przyszłości (np. kurs optymalizacji SEO). Pozostańmy jednak dłużej przy samym tworzeniu stron w sieci.

Zrobienie prostej strony internetowej nie jest rzeczą specjalnie skomplikowaną. Inaczej rzecz ma się jednak z zaprojektowaniem i wykonaniem w pełni profesjonalnego serwisu www. Tutaj potrzeba już nie tylko sporego doświadczenia w branży informatycznej, ale również mnóstwa umiejętności. Podstawą do stworzenia każdej strony internetowej jest korzystanie z odpowiedniego oprogramowania (najlepiej zacząć od najprostszego edytora tekstu) oraz bardzo wnikliwe zaznajomienie się z językiem HTML.

Dlaczego HTML jest tak istotny przy tworzeniu stron www? Otóż składa się on z wielu znaczników zawartych pomiędzy znakami, które odpowiedzialne są za sposób wyświetlania danej strony w internecie. Trenerzy prowadzący kursy i szkolenia dla przyszłych twórców stron www poświęcają mnóstwo czasu na dokładne poznanie tego języka przez uczestników. Bez jego znajomości niemożliwe jest bowiem wykonanie jakiejkolwiek strony w sieci, nie mówiąc już o profesjonalnych witrynach i serwisach www!

Doskonałym uzupełnieniem dla języka HTML są kaskadowe arkusze stylów CSS. To one odpowiadają za graficzną część każdej strony internetowej. Kursanci uczą się ich zapisu w oddzielnych plikach lub między znacznikami. Dzięki nim można również definiować wygląd poszczególnych znaczników HTML.