postheadericon Tworzenie stron www

praca przy komputerzeNauka projektowania i wykonywania stron internetowych należy do bardziej zaawansowanych operacji informatycznych. Dla przyszłych twórców takich stron, grafików komputerowych oraz pozycjonerów prowadzone są specjalne kursy i szkolenia przygotowujące ich do wykonywania tych zawodów w przyszłości (np. kurs optymalizacji SEO). Pozostańmy jednak dłużej przy samym tworzeniu stron w sieci.

Zrobienie prostej strony internetowej nie jest rzeczą specjalnie skomplikowaną. Inaczej rzecz ma się jednak z zaprojektowaniem i wykonaniem w pełni profesjonalnego serwisu www. Tutaj potrzeba już nie tylko sporego doświadczenia w branży informatycznej, ale również mnóstwa umiejętności. Podstawą do stworzenia każdej strony internetowej jest korzystanie z odpowiedniego oprogramowania (najlepiej zacząć od najprostszego edytora tekstu) oraz bardzo wnikliwe zaznajomienie się z językiem HTML.

Dlaczego HTML jest tak istotny przy tworzeniu stron www? Otóż składa się on z wielu znaczników zawartych pomiędzy znakami, które odpowiedzialne są za sposób wyświetlania danej strony w internecie. Trenerzy prowadzący kursy i szkolenia dla przyszłych twórców stron www poświęcają mnóstwo czasu na dokładne poznanie tego języka przez uczestników. Bez jego znajomości niemożliwe jest bowiem wykonanie jakiejkolwiek strony w sieci, nie mówiąc już o profesjonalnych witrynach i serwisach www!

Doskonałym uzupełnieniem dla języka HTML są kaskadowe arkusze stylów CSS. To one odpowiadają za graficzną część każdej strony internetowej. Kursanci uczą się ich zapisu w oddzielnych plikach lub między znacznikami. Dzięki nim można również definiować wygląd poszczególnych znaczników HTML.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 15940 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/tworzenie-stron-www/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/functions.php(3722): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/reklam in /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435