postheadericon Kursy podstawowej obsługi komputera

komputer i dzieciSzkolenia informatyczne dla początkujących obejmują przede wszystkim wszelkie czynności związane z podstawową obsługa komputera i internetu. Są one skierowanie głównie dla osób w wieku średnim, starszym, a także dzieci. Takie zajęcia mogą odbywać się również jako bezpłatne kursy komputerowe w całości finansowane z funduszu UE.

Uczestnicy kursu podstawowej obsługi komputera zapoznają się z budową tego urządzenia, a także jego obsługą zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto zdobywają również wiedzę o systemach operacyjnych i oprogramowaniu biurowym ze szczególnym uwzględnieniem pakietu MS Office oraz poczty elektronicznej. Bardzo ważną częścią takiego szkolenia, w związku z olbrzymią popularnością internetu, jest również nauka szybkiego i sprawnego poruszania się w wirtualnym świecie.

Oprócz wyżej wymienionych elementów szkolenia z podstawowej obsługi komputera dotyczą także praktyki w obsłudze różnego rodzaju urządzeń biurowych takich jak drukarka, faks, skaner czy ksero. Takie umiejętności w wielu przypadkach okazują się bowiem niezwykle przydatne w czasie poszukiwania atrakcyjnego zatrudnienia w charakterze pracownika administracyjnego lub biurowego.

Zajęcia tego typu z reguły odbywają się przy stanowiskach komputerowych z pełnym dostępem do najważniejszych urządzeń biurowych. Grupy podzielone są, w zależności od wieku uczestników, od 5-10 osób w każdej z nich. Szkolenia najczęściej prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń praktycznych, a także prelekcji i prezentacji multimedialnych.