postheadericon Podstawy programowania

praca przy komputerzeJak się okazuje, zaawansowane szkolenia informatyczne to nie tylko kursy dla grafików komputerowych. W dużej mierze dotyczą one także programowania. Nie jest to zadanie łatwe i często nastręcza sporo trudności nawet doświadczonym osobom o zaawansowanej wiedzy informatycznej. W związku z tym każdy kto chciałby nabyć odpowiednie umiejętności i sprawdzić się w tej dziedzinie, może skorzystać z różnego rodzaju kursów i szkoleń, prowadzonych przez wybitnych specjalistów z branży informatycznej. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych zagadnień omawianych na tego typu zajęciach.

Wyświetlanie tekstu na ekranie. Kursanci uczą się w jaki sposób zacząć pisanie danego programu. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj załączanie plików nagłówkowych. Znajdują się w nich bowiem definicje funkcji, które można wykorzystać w tworzeniu własnych programów. Innymi ważnymi pojęciami są także: funkcja main oraz cout (wyświetlanie danych na ekranie).

Pobieranie danych. W tej części uczestnicy szkolenia poznają definicję i działanie zmiennych, czyli miejsc w pamięci RAM, gdzie przechowywane są dane w komputerze. Ponadto dowiadują się jak pobierać dane za pomocą instrukcji cin oraz poznają co to jest zachowanie zgodności typów.

Wykonywanie działań arytmetycznych. W programowaniu kluczową rolę odgrywa również matematyka. W tym dziale uczestnicy szkoleń dowiadują się w jaki sposób wykonywać działania na liczbach i na zmiennych oraz poznają sposoby stosowania zapisów skróconych, pozwalających zaoszczędzić im sporo czasu przy programowaniu.

Działanie kompilatorów. Tutaj kursanci zdobywają wiedzę na temat kompilatora, czyli narzędzia zmieniającego kod źródłowy programu na kod binarny (rozumiany przez komputer).


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16204 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/podstawy-programowania/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/functions.php(3722): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/rek in /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435