postheadericon Szkolenia z systemu Linux

komputer w pracyLinux jest to bardzo nowoczesny i wielozadaniowy system operacyjny klasy Unix. Jego oprogramowanie swoimi możliwościami często przewyższa to standardowe oferowane przez konkurencyjne firmy. Głównym celem jego twórców jest stworzenie i udostępnianie darmowego oprogramowania wraz z kodem źródłowym. Obecnie pracuje nad tym tysiące indywidualnych programistów na całym świecie (w tym także z Polski). Organizowane są również różnego rodzaju kursy i szkolenia z Linuxa – zarówno w formie tradycyjnej (stacjonarnej), jak i internetowych kursów komputerowych.

Szkolenia z Linuxa przeznaczone są dla osób, które chcą nabyć stosowną wiedzę z zakresu instalacji i zarządzania tym systemem, a także obsługi sieci i serwerów dedykowanych działających w takim środowisku informatycznym. W celu odbycia takich zajęć wymagane są podstawowe umiejętności kursantów w zakresie posługiwania się komputerem w dowolnym systemie operacyjnym. Kurs Linuxa to także doskonała oferta dla administratorów sieci, którzy pragną podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Szkolenia z systemu Linux najczęściej odbywają się w niewielkich grupach (po 10 osób każda) w małych salach ze stanowiskami komputerowymi. Pełne wyposażenie i mała liczba kursantów w jednej grupie pozwala na przetestowanie wielu nowych, ciekawych rozwiązań informatycznych w praktyce. Takie szkolenie to również doskonały sposób na zdobycie potrzebnej wiedzy pozwalającej kursantowi na przystąpienie do różnego rodzaju egzaminów, których zaliczenie gwarantuje uzyskanie certyfikatów uznawanych w branży IT. Zajęcia składają się z części wykładowej i ćwiczeń praktycznych.