postheadericon Szkolenia komputerowe dla seniorów

komputer dla senioraW związku z ogromną popularyzacją technologii komputerowych i internetu na świecie, zapotrzebowanie na różnego rodzaju szkolenia i kursy informatyczne wzrasta również wśród seniorów. Jak się bowiem okazuje, w zdecydowanej większości przypadków są to osoby bardzo otwarte na wszelkie nowinki techniczne, a sama nauka podstawowych zagadnień z dziedziny informatyki sprawia im wielką frajdę!

Kursy komputerowe dla osób w średnim wieku i seniorów najczęściej dotyczą podstawowej obsługi komputera i internetu. Raczej nie znajdziemy tutaj zajęć z grafiki komputerowej czy projektowania stron www. W ten sposób ludzie w mocno zaawansowanym wieku zdobywają nowe doświadczenia, które okazują się bardzo przydatne w ich codziennym życiu. Po odbyciu takich szkoleń nie mają już bowiem problemów z odczytywaniem i wysyłaniem wiadomości na poczcie e-mail, obsługą pakietu biurowego czy nawet różnego rodzaju urządzeń takich jak drukarka, kopiarka lub skaner.

Głównymi celami informatycznych szkoleń dla seniorów są: poznanie podstaw obsługi komputera (począwszy od włączania i wyłączania), umiejętność posługiwania się klawiaturą, myszką i drukarką, sprawne poruszanie się w internecie oraz po systemach operacyjnych Windows, a także nauka podstaw edytora tekstu Microsoft Word.

Na komputerowe szkolenia dla seniorów uczęszczają osoby w różnym wieku – nie tylko w tym wczesnoemerytalnym. Jak się bowiem okazuje najstarsza słuchaczka takiego szkolenia miała aż 87 lat, a na zajęcia uczęszczała razem ze swoją 56-letnią córką. Jest to doskonały dowód na to, że przeżyte lata nie mają tutaj żadnego znaczenia. Podstaw informatyki może uczyć się każdy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania!