postheadericon Szkolenia komputerowe dla seniorów

komputer dla senioraW związku z ogromną popularyzacją technologii komputerowych i internetu na świecie, zapotrzebowanie na różnego rodzaju szkolenia i kursy informatyczne wzrasta również wśród seniorów. Jak się bowiem okazuje, w zdecydowanej większości przypadków są to osoby bardzo otwarte na wszelkie nowinki techniczne, a sama nauka podstawowych zagadnień z dziedziny informatyki sprawia im wielką frajdę!

Kursy komputerowe dla osób w średnim wieku i seniorów najczęściej dotyczą podstawowej obsługi komputera i internetu. Raczej nie znajdziemy tutaj zajęć z grafiki komputerowej czy projektowania stron www. W ten sposób ludzie w mocno zaawansowanym wieku zdobywają nowe doświadczenia, które okazują się bardzo przydatne w ich codziennym życiu. Po odbyciu takich szkoleń nie mają już bowiem problemów z odczytywaniem i wysyłaniem wiadomości na poczcie e-mail, obsługą pakietu biurowego czy nawet różnego rodzaju urządzeń takich jak drukarka, kopiarka lub skaner.

Głównymi celami informatycznych szkoleń dla seniorów są: poznanie podstaw obsługi komputera (począwszy od włączania i wyłączania), umiejętność posługiwania się klawiaturą, myszką i drukarką, sprawne poruszanie się w internecie oraz po systemach operacyjnych Windows, a także nauka podstaw edytora tekstu Microsoft Word.

Na komputerowe szkolenia dla seniorów uczęszczają osoby w różnym wieku – nie tylko w tym wczesnoemerytalnym. Jak się bowiem okazuje najstarsza słuchaczka takiego szkolenia miała aż 87 lat, a na zajęcia uczęszczała razem ze swoją 56-letnią córką. Jest to doskonały dowód na to, że przeżyte lata nie mają tutaj żadnego znaczenia. Podstaw informatyki może uczyć się każdy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania!


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16069 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/szkolenia-komputerowe-dla-seniorow/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/functions.php(3722): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) in /home/reklama/public_html/reklama.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435